Logo Oblec nohy
Podle ponožek poznáš člověka.

Pánské ponožky jako módní doplněk

Máte rádi nápadité oblečení a sledujete módní trendy? Určitě vám neuniklo, že už i ponožky patří mezi módní doplňky a hlavně veselé barevné ponožky jsou na předních místech.

S rostoucí popularitou barevných ponožek se často vyvstává otázka jak je vhodně sladit s celkovým outfitem. Přichystala jsem pro vás následující tipy:

Formální vs. neformální oblečení

Pracujete ve firmě, kde se striktně dodržuje dress code nebo zastáváte manažerskou funkci? V takovém případě jsou vhodné ponožky tlmených barev s decentním vzorem jako např. tečky, jemné proužky a různé drobné geometrické tvary. Při společenské události, kdy se vyžaduje oblek s kravatou a ozdobnou kapesníkem máte na výběr dvě možnosti, sladit se barvou nebo vzorem ponožek. Co se týče neformálního oblečení, je tu jen jedno základní pravidlo. Vždy mějte oblečený pouze jeden výrazný kousek oblečení a mým doporučením jsou ponožky s výrazným vzorem.

Jak vybrat barvu a vzor ponožek

Pokud jste v nošení barevných ponožek nováček, prvním krokem je obléci si ponožky s jednoduchým vzorem, abyste získali důvěru ve svůj nový outfit. Postupně můžete experimentovat a barevně sladit odstín ponožek s botami, kalhotami, páskem nebo vzorem na tričku či košili. Dalším krokem je vytvořit barevný kontrast, abyste svůj celkový outfit oživili. Sáhněte po ponožkách výraznější barvy nebo s odvážnějším vzorem.

Many Mornings Dog Affair

Pozor na délku kalhot

Dalším trendem v pánské módě je neustále zkracování délky kalhot. Pokud kalhoty jemně překrývají zadní část boty nebo jsou maximálně 1 cm nad jejím zadním okrajem, jde o moderní, minimalistický styl. V tomto případě doporučuji sáhnout po ponožkách tlumené barvy s méně výrazným vzorem. Pokud se nachází mezi botami a kalhotami výrazná několik centimetrová mezera, jde o výstřednější styl oblékání. Extravagantní ponožky výrazných barev a vzorů lze považovat za nejdůležitější prvek tohoto outfitu.

Na závěr mohu již jen dodat, že nošením barevných ponožek si svůj outfit příjemně okořeníte. Nebojte se zkoušet nové věci, vždyť co nejhorší se může stát? Stanete se nepřehlédnutelným.